Błędy biznesowe

Dług na spłatę długu

Dług na spłatę długu
wycena funduszy bywa bardzo czasochłonna dla naszych klientów cena odkupienia nie jest wysoka

Podstawowym błędem popełnianym zarówno przez osoby prywatne, jak i przedsiębiorców jest wpadanie w tzw. spiralę finansową. Na czym polega to groźne zjawisko i dlaczego należy unikać go za wszelką cenę?

Spirala finansowa to nieustanny wzrost zadłużenia spowodowany podjęciem nierozsądnej decyzji, którą jest zaciąganie kolejnych długów, na spłatę poprzednich. Po rozwiązanie takie sięgają zwykle osoby dotknięte nagłym kryzysem finansowym, posiadające niedużą wiedzę w zakresie finansów i bankowości. Gdy przedsiębiorca o takim profilu odkrywa, że brakuje mu pieniędzy na spłatę raty, znajduje najprostsze – ale zgubne – rozwiązanie, czyli zaciągnięcie kolejnego długu.

Skoro jednak kolejna pożyczka czy kredyt, ma wystarczyć na pokrycie poprzedniego zadłużenia wraz z odsetkami, oznacza to, że zadłużenie wzrasta, bo nowy bank lub inna instytucja doliczy własną prowizję.

To, że rozwiązanie takie jest błędem uświadomimy sobie tym wyraźniej, gdy zauważymy inne możliwości spłaty problematycznego długu.

Bank, również we własnym interesie, pomoże nam ze spłatą kredytu lub pożyczki, gdy zajdzie taka potrzeba. Możemy liczyć na odroczenie spłaty kolejnych rat lub rozłożenie wierzytelności na większą ilość mniejszych jednostek. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby przenieść kredyt do innego banku, który zaoferuje nam atrakcyjniejsze warunki spłaty.

w tym roku średniomiesięczna stopa zwrotu będzie większa mamy takie fundusze bez prowizji i wpłat

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *